Dziś biorę pod lupę glicerynowy skoncentrowany krem do rąk i paznokci z bio aloesem i masłem karite. Jest to jedna z trzech propozycji marki Eveline - obok kremu z oliwką oraz kozim mlekiem.

Cena: ok. 5 zł
Pojemność: 100 ml
Dostępność: drogerie
Od producenta:
"Glicerynowy krem do rąk zapewnia intensywne, długotrwałe nawilżenie i maksymalne wygładzenie skóry. Sprawia, że nawet bardzo zniszczone i przesuszone dłonie stają się niezwykle miękkie i satynowo gładkie. Wyjątkowa formuła doskonale chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bogactwo składników o wielokierunkowym działaniu to komfort dla dłoni, które na długo pozostaną odżywione, zregenerowane i aksamitnie gładkie w dotyku. Dodatkowo krem wzmacnia paznokcie i pielęgnuje skórki wokół nich."
Jak widzicie, obietnic jest bardzo wiele. Krem nie tylko ma chronić skórę dłoni, ale również wpływać korzystnie na paznokcie i skórki wokół nich. Dodatkowo, efekt ten ma się utrzymywać przez 48 godzin. 


Opakowanie:
Opakowanie to zielona miękka tubka. Zamknięcie stanowi odkręcana biała nakrętka. 

Skład:
Dla zainteresowanych

Konsystencja i zapach:
Krem wyglądem przypomina klej :) Jest dość gęsty, biały. Pachnie przyjemnie, choć wydaje mi się, że nie jest to zapach aloesu. 

Moja opinia:
Krem szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze klejącej się warstwy. Niemniej jednak trzeba uważać, jeśli wyciśniemy go zbyt dużo możemy mieć problem z rozprowadzeniem go na skórze. Z uwagi na to, że potrzeba go bardzo niewiele, by nawilżyć dłonie, krem jest bardzo wydajny.
Po użyciu dłonie są delikatne i miłe w dotyku. Taki stan utrzymuje się nawet przez kilka godzin, oczywiście, jeśli nie zmoczymy rąk. Nie wiem natomiast, czy wpływa na stan paznokci i skórek - nie zwróciłam nawet uwagi na tę obietnicę producenta. 
Jeśli zaś chodzi o zapach to mnie on się podoba - zwłaszcza w momencie gdy rozprowadzam go na skórze.Później staje się nieco mdlący.

Podsumowując, wydaje mi się, że jest to dość dobry kosmetyk. Oczywiście, jeśli skóra naszych dłoni nie jest zbyt przesuszona - ciężko bowiem doszukiwać się w działaniu tego kremu intensywnego nawilżenia czy czterdziestoośmiogodzinnego działania.
Niemniej jednak krem nie jest drogi i stosunkowo wydajny. Szybko wchłania się w skórę, co jest dla mnie dużym plusem. Ja polecam :)

Lex

Brak komentarzy