Dzisiejszy post poświęcony będzie mojej ulubionej od jakiegoś czasu masce do włosów. Chodzi o propozycję Alterry, zapewne znaną Wam, maskę z granatem i aloesem. Długo zastanawiałam się, czy ją kupić ze względu na sprzeczne opinie. Wielu osobom zaszkodziła, ja natomiast bardzo ją sobie chwalę. Przeczytajcie dlaczego...

Cena: ok. 10 zł
Pojemność: 150 ml
Dostępność: drogerie Rossmann
Skład:
Maska zawiera alkohol na drugim miejscu w składzie.Zapach i konsystencja:
Maska jest dość gęsta, przez co stosunkowo trudno wyciska się ją z opakowania, ale wydaje się dość treściwa. Zapach jest po prostu boski! Uwielbiam go, mimo że można poczuć go jedynie przez chwilę po nałożeniu, bo szybko się ulatnia.  Moja opinia:
Nakładam maskę na ok. 15-20 minut 1-2 razy w tygodniu na włosy od uszu w dół. Jest raczej wydajna, ale ja mam dość cienkie włosy. 
Maska dedykowana jest suchym włosom, których ja posiadaczką nie jestem. U mnie jednak dobrze się ten produkt sprawdza. Po pierwszym użyciu nie mogłam się wręcz "nadotykać" moich włosów :) Były sypkie, nawilżone i miękkie zarazem.  Szkoda, że tak krótko pachnie, bo naprawdę podoba mi się jej aromat :) Co więcej, nie przetłuszcza moich włosów (jak niektóre maski czy odżywki). Po użyciu tej maski nie mam również problemu z rozczesywaniem włosów.Plusy:
+ zapach
+ nie przetłuszcza włosów
+ sprawia, że włosy stają się miękkie, sypkie
+ cena
+ wydajność jest ok (choć maska jest dość gęsta, a ja mam cienkie włosy)
+ ułatwia rozczesywanie

Minusy:
- z uwagi na alkohol w składzie może nie być odpowiednia dla wszystkich typów włosów

Na pewno kupię jeszcze tę maskę, ponieważ korzystnie wpływa na stan moich cienkich i przetłuszczających się włosów. A Wy używacie kosmetyków Alterry? Jak u Was sprawdza się ta maska? (zdaje sobie sprawę, że opinie mogą być bardzo różne od mojej :))

Pozdrawiam, 


Lex

4 komentarze:

  1. Czytałam wiele pozytywnych opini zarówno o tej masce jak i o całej serii produktów z Alterry:) Na pewno prędzej czy później trafi ona i do mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o tej masce jest ponoć rewelacyjna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię tą maseczkę raz na jakiś czas, na dłuższą metę jednak przesusza włosy :(

    OdpowiedzUsuń