Witajcie!

W moim domu od zawsze przykładało się dużą uwagę do zdjęć. Nie mówię tutaj o chwili "tworzenia" zdjęcia i idealnym kreowaniu rzeczywistości wprost z Instagrama, ale o chęci uwieczniania ważnych i mniej ważnych chwil na tradycyjnych papierowych zdjęciach. Tak, jestem tradycjonalistką - co jakiś czas wyszukuję różnego rodzaju promocje w sieci i wywołuję najciekawsze ujęcia. Wiadomo, w dobie powszechnej cyfryzacji robimy tysiące zdjęć, więc segregacja ich zajmuje naprawdę sporo czasu. Mimo to uważam, że warto. Zdjęcie w albumie ma swój klimat, jest pamiątką, do której łatwiej się wraca niż do zdjęć w folderze na dysku. Oglądanie albumów sprzed lat natomiast to nasza wspólna rodzinna rozrywka. Myślę, że można nazwać to już tradycją i mam wrażenie, że to nigdy się nam nie znudzi. I szczerze polecam taką rodzinną celebrację przeszłości. Świetnie odświeża pamięć ;)
saal-digital-fotoksiazka, saal-digital-opinie,fotoksiazka-grecja

Gdy dowiedziałam się o możliwości zamówienia fotoksiążki od Saal Digital, nie trzeba mnie było długo namawiać. Wszystkie uczestniczki spotkania blogerek w Łodzi otrzymały taką możliwość. Ucieszyłam się ogromnie! Jakiś czas temu spędziłam wspaniałe pół roku w Grecji. Długo rozważałam, czy stworzyć książkę zawierającą zdjęcia właśnie z tego okresu, bo minęło już sporo czasu, ale Grecja to tak fotogeniczny kraj, że szybko udało mi się znaleźć najciekawsze ujęcia. Fotoksiążka tak naprawdę powstawała sama i ostatecznie trudno było mi wybrać najlepsze zdjęcia, bo wiele zasługiwało na to miano :)
saal-digital-fotoksiazka, saal-digital-opinie,fotoksiazka-grecja
Fotoksiążka, którą zamówiłam posiada wymiary 19x19 cm, nie jest więc duża. Oczywiście na stronie producenta dostępnych jest kilka rozmiarów i wiele wzorów do wyboru. Można korzystać z gotowych szablonów bądź samemu tworzyć swoje konfiguracje. Zaręczam Wam, że gdy już zaczniecie, to spędzicie nad swoim projektem kilka dobrych godzin. Projektowanie, kadrowanie, układanie zdjęć - z pomocą aplikacji Saal Digital jest bajecznie proste, ale i tak wymaga nieco poświęcenia. W moim przypadku czas tworzenia wydłużył się ze względu na ograniczenia sprzętowe. Myślę jednak, że nowsze laptopy będą szybciej śmigać :) Na poszczególnych stronach można ułożyć po kilka zdjęć, bądź wgrać jedno na dwie strony. Sami możecie zdecydować jaki kształt nadać swojemu małemu "dziełu". 
saal-digital-fotoksiazka, saal-digital-opinie,fotoksiazka-grecja
Co do jakości wykonania książki to jest ona na najwyższym poziomie. Oczywiście, wszystko zależy też od jakości zdjęć dodawanych do projektu. Przy każdym ujęciu pojawia się jednak informacja jakiej jakości jest wgrane zdjęcie. Myślę, że to bardzo fajne ułatwienie, które pomoże wyeliminować zdjęcia, które nie są chociażby do końca wyraźne czy jasne. Pamiętajcie jednak, że czym lepsze zdjęcia, tym lepsza jakość fotoksiążki. 
Muszę tutaj pochwalić również firmę za szybkość realizacji zamówienia. W ciągu dwóch dni książka była już u mnie, a wysłano ją z Niemiec, więc brawa za to :)
saal-digital-fotoksiazka, saal-digital-opinie,fotoksiazka-grecja
Jeśli chodzi zaś o same zdjęcia w książce to wyglądają jak te, które wgrałam :) Dodałam do projektu jak najlepsze ujęcia, ale kolory nie są przekłamane. Wybrałam również błyszczący papier i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń ;) Poszczególne strony są dość sztywne, dlatego książka wygląda naprawdę porządnie. Zdjęcia umieszczone zostały jednak również na wewnętrznych stronach okładki, co wygląda trochę dziwnie. Mogłam zostawić te strony puste, ale nie pomyślałam o tym w momencie tworzenia mojego projektu... 
saal-digital-fotoksiazka, saal-digital-opinie,fotoksiazka-grecja

Generalnie jestem bardzo zadowolona z produktu, który otrzymałam. Fotoksiążka to produkt najwyższej jakości. Fajnie, że mogłam ułożyć zdjęcia w jedną logiczną całość, dodać podpisy i clip-arty. Wszystko wygląda naprawdę ładnie. Żałuję tylko, że zdjęcia, które dodałam tutaj na bloga nie są najlepszej jakości... Nie zobaczycie tak naprawdę jak dobrze prezentuje się książka. Szkoda, musicie wierzyć mi na słowo. 

Jeśli rozważacie zakup fotoksiążki to nie wahajcie się długo. Produkty Saal Digital nadają się na prezent, a grudzień tuż tuż... :) Zachęcam do skorzystania z rabatu, który dla Was mam :):)


31 komentarzy:

 1. Także wykonałam produkt u nich, mega szybka dostawa a jakość zdjęć bardzo dobra. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze zrobiłaś :) Będziesz miała cudowną pamiątkę :) Byłam w Grecji dwa razy i chciałabym znów polecieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka rzecz to świetna sprawa :D!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie! Bardz mi się podoba takie upamiętnienie cudownych chwil :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 5. Fotoksiazke mam tylko ze slubu :) . Raczej wole tradycyjne albumy, i tako tez ostatnio sama zrobilam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię fotoksiążki, mam kilka w swojej kolekcji :) najlepsze wspomnienia w jednym miejscu! obserwuję i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fotoksiążki to super sprawa, zwłaszcza jako pamiątka na specjalne okazje :) sama mam kilka.

  Ps. Dołączam do obserwujących ;) sama nie wiem czemu nie jeszcze mnie w ich gronie nie było!

  OdpowiedzUsuń
 8. piękna, ja swojej siostrze podarowałam ją na ślub ze zdjęciami z sesji narzeczeńskiej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kilka razy dawałam taką książkę jako prezent - świetna sprawa <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny pomysł :) Super pamiątkę można zrobić sobie lub komuś

  OdpowiedzUsuń
 11. Genialna rzecz! Muszę o tym pomyśleć 🖤

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajne uwiecznianie w formie książki, a nie sterty zdjęć, na pewno dając również taki prezent sprawimy komuś dużo radości :)

  OdpowiedzUsuń
 13. świetna sprawa taka foto książka

  OdpowiedzUsuń
 14. Fotoksiążki to doskonały sposób na przelanie wspomnień na papier :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Również niedawno korzystałam z usług tej firmy, zrobiłam sobie fotoksiążkę z wyjazdu w Tatry :) Piękna pamiątka :) Zazdroszczę greckich wakacji :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Taka książka, to świetna opcja!^^

  OdpowiedzUsuń
 17. świetne są takie książki i niesamowita pamiątka na lata :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam jedną książkę tej firmy i jest ona świetnie wykonana. Duża frajda, to też samo tworzenie jej :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fantastyczny i ciekawy pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam z tej firmy fotoksiążkę i obraz i jestem zachwycona jakością :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ostatnio gdy siadł mi dysk dotarło do mnie, że muszę zacząć wywoływać zdjęcia, bo cyfrowe wersje łatwiej mogą przepaść..

  OdpowiedzUsuń
 22. Dla mnie taka fotoksiążka to super sprawa 😊

  OdpowiedzUsuń